Czym jest Terapia Par i Małżeństw ?

Czym jest terapia par w skrócie?

Terapia par to najogólniej- pomoc małżonkom/partnerom w uzyskaniu większej bliskości i większej satysfakcji w byciu razem na różnych polach.

Jest budową. Budową mostów. Na terapii też burzymy. Burzymy mury. Mury złych przyzwyczajeń, niepoprawnej komunikacji lub jej braku, uprzedzeń i fałszywych przeświadczeń. Ten materiał służy nam też do zasypywania. Zasypywania przepaści między osobami w parze, które stały się barierami. Wypełniamy wszelkie braki i deficyty. Deficyty samotności, tęsknot, wartości i ważności w związku, uwagi, troski, zadbania, afirmacji. Nad tym wszystkim pracujemy. 


Kto szczególnie skorzysta z tej terapii

Zdecydowanie pary, które bardzo cenią swoje związki. Pary, które widzą wartość w inwestycji jaką jest budowa wspólnego szczęścia na kolejne czasem dziesięciolecia. Pary silnie zmotywowane, wiedzące czego pragną. Pary zaangażowane, współpracujące i okazujące dobrą wolę.


 

Przed przyjazdem wato zadać sobie ważne pytania:

Zbadaj swoją motywację

Czy naprawdę mi zależy ? Jeśli tak, to zrobię przecież wszystko, aby przyjechać i zawalczyć o swoje szczęście...

Spójrz na swój związek jak na wielką wartość

Warto zastanowić się, ile tak naprawdę warty jest dla mnie mój związek. Jeśli jest cenny, czy nie zrobię wszystkiego co w mojej mocy, aby go ratować ?

Spójrz na tą terapię jak na inwestycję we wspólną przyszłość

Inwestycję we wspólne szczęśliwe dziesięciolecia.

Czy 5-dniowy wysiłek nie jest tego wart ?

 

Z pewnością znasz odpowiedzi. Zapraszam !